Okno Overtona i kontrola ludzkiego umysłu

Okno Overtona i kontrola ludzkiego umysłu 


Okno Overtona, znane również jako okno dyskursu, to zakres pomysłów zawierających nieakceptowane idee, które będą zaakceptowane przez opinie publiczną w niedalekiej przyszłości. 


Oto metody jakimi aktorzy - politycy i zakłamani - publicyści, wpływają na opinię społeczną.


Społeczeństwo często sceptycznie odnosimy się do idei politycznych, które sztucznie stworzono w różnych ośrodkach badania i analizy spraw publicznych. 


( Tutaj radzę zauważyć np. sztuczny, wyssany z palca, nagły wzrost popularności PO w rankingach popularności : http://syjonistaroku.blogspot.com/2017/03/ignorancja-i-zapomnienie-czyli-dlaczego.html )
Technika, która wydaje się dziecięcym wybrykiem, jeśli porównamy ją z metodami (https://manipulanci.wordpress.com), które mają na celu zaakceptowanie przez społeczeństwo nawet tego, co wcześniej było nie do przyjęcia i nie do pomyślenia, jest jednak skuteczna ...


Model inżynierii społecznej „Okno Overtona”, opracowany (przepisana ze starych rozpraw filozoficznych z 2 tysiąclecia p.n.e, tak rodzą się tzw : autorytety) został w latach 90-tych przez Joseph P. Overtona (1960-2003), byłego wiceprezydenta amerykańskiego centrum analitycznego Mackinac Center for Public Policy. 


"Jego" teoria opiera się na interwale idei, które mogą być w każdej chwili przyjęte przez społeczeństwo, i o których w rezultacie mówią otwarcie politycy nie chcący, aby postrzegano ich jako ekstremistów.


Idea przechodzi przez etapy:


1. Unthinkable (niedopomyślenia, zabronione);


2. Radical (radykalna; zabronione, ale z zastrzeżeniami);


3. Acceptable (wstępna akceptacja dyskursu);


4. Sensible (sensowny dialog );


5. Popular (popularna idea; możliwa do przyjęcia przez społeczeństwo);


6. Policy (decyzja polityczna, legalizacja, umocnienie się w polityce państwowej).
Okno Overtona 


Za pomocą wykorzystania „Okna Overtona” oparto techniki manipulowania opinią publiczną w celu stopniowego przyjęcia przez społeczeństwo wcześniej obcych mu idei, na przykład tematów tabu. 


http://ligaswiata.blogspot.com/2017/03/panaseksualizm-i-6-krokow-spoecznej.html


http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/12/nieswiadomy-feminizm-i-nowy-porzadek.html


http://ligaziemi.blogspot.com/2017/02/szkoa-frankfurcka-przeksztacenie.html
Istota tej techniki polega na tym, że pożądaną zmianę opinii, dzieli się na kilka etapów, z których każdy przenosi postrzeganie idei w określone stadia, a ogólnie przyjętą normę przesuwa na ich obrzeża. 


Powoduje to późniejsze przesunięcie samego okna, tak aby osiągnięta pozycja znów znalazła się po środku, co umożliwia przejście do kolejnego etapu w jego granicach.


Think tanks (dosłownie: zbiornik myśli) tworzą i rozpowszechniają opinie poza granicami „Okna Overtona” w celu uczynienia społeczeństwa bardziej podatnym na różnego rodzaju idee w polityce. 


http://ligaglobu.blogspot.com/2017/01/think-tanki-geopolityka-kukiz-i.html


Gdy tego typu centrum chce wprowadzić jakąś ideę, którą opinia publiczna uważa za niedopuszczalną, to stopniowo wykorzystuje okno.


Jako przykład tego, jak można stopniowo zmienić opinię publiczną, weźmiemy małżeństwa homoseksualne. 


Przez wiele lat w systemie „Okna Overtona” idea małżeństw homoseksualnych znajdowała się w zakazanej strefie. 


Społeczeństwo nie akceptowało idei małżeństw między osobami tej samej płci. Ale media nieustanie wpływały na opinię publiczną popierając mniejszości homoseksualne. 


Małżeństwa homoseksualne zaczęto traktować jako zakazane, ale z zastrzeżeniami. Następnie jako dopuszczalne, a potem jako neutralne. Teraz są postrzegane jako „dopuszczalne z zastrzeżeniami”. Wkrótce, być może, będą w pełni akceptowalne na całym świecie.


Funkcjonowanie „Okna Overtona” zapewnia ogromna ilość specjalistów w sferze manipulacji opinią publiczną: technolodzy polityczni, naukowcy, dziennikarze, specjaliści od PR-u, celebryci, nauczyciele. 


Ciekawe, że takie tematy jak małżeństwa homoseksualne lub eutanazja już nie wydają się nam takie straszne. Przeszły po prostu cały proces „technologicznej” transformacji od „niedopuszczalnych” po „legalizację”.


Rosyjski reżyser Nikita Michałkow na swoim wideo blogu, przedstawił schemat tego procesu na przykładzie zjawiska do tej pory nie akceptowalnego w społeczeństwie, a mianowicie kanibalizmu. 
Przesunięcie „Okna Overtona” w stosunku do kanibalizmu może odbywać się w następujących etapach:


Etap 0. Obecny stan. Problem jest niemożliwy do zaakceptowania. Nie jest omawiany w mediach i przez ludzi.


Etap 1. Temat zmienia się z „całkowicie nieakceptowalny” w „zakazany, ale z zastrzeżeniami”. Twierdzi się, że nie powinno być jakichkolwiek tabu, temat zaczyna być omawiany na niewielkich konferencji, gdzie wypowiadają się szanowani naukowcy podczas debat „naukowych”. 


Równolegle z pseudonaukową dyskusją powstaje „Związek Radykalnych Kanibali”, ich oświadczenia od czasu do czasu cytują media. 


Problem już nie należy do sfery tabu i przechodzi w krąg tematów omawianych w przestrzeni medialnej. 


Wynik: nieakceptowalny temat został wprowadzony do obiegu, tabu uległo desakralizacji, doszło do likwidacji jednoznaczności problemu i jego gradacji.


Etap 2. Temat kanibalizmu przechodzi od „radykalnego” do akceptowanego. Nadal cytowani są naukowcy i tworzone są eleganckie terminy: nie ma już kanibalizmu, ale jest np. „antropofilia”. 


Z danego „terminu” można tworzyć pochodne, powiedzmy, „antropofil”. Ma to na celu oddzielenie w świadomości społecznej formy słowa od jego znaczenia - dekonstrukcja.


http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/07/poprawnosc-polityczna-dekonstrukcja-i.html


http://swiatowaliga.blogspot.com/2017/03/ideologia-poprawnosci-politycznej-i.html


Jednocześnie dla wzmocnienia, tworzony jest historyczny precedens, prawdziwy lub wymyślony. 


Podstawowy cel: częściowe ograniczenie wykluczenia ze sfery prawa „antropofilii”, przynajmniej w danym momencie historycznym.


( zobacz jak wytworzono mit Niemców, Germanów, czy Amerykanów na bazie morderstw, wojen i dekonstrukcji historycznej ... ) 


Etap 3. „Okno Overtona” przesuwa się, przenosząc temat z „akceptowalnego” w „świadome/racjonalne”, co argumentuje się „biologiczną koniecznością”. 


Twierdzi się, że potrzeba spożywania mięsa ludzkiego może być związana z genetycznymi predyspozycjami. W przypadku głodu, „niemożliwych do pokonania okoliczności”, człowiek powinien mieć prawo wyboru. 


Nie należy ukrywać informacji, aby każdy mógł wybrać między „antropofilią” a „antropofobią”.


Etap 4. „Od sensownego do popularnego” (społecznie akceptowalnego). 


Toczy się polemika nie tylko na przykładzie postaci historycznych lub mitycznych, ale i współczesnych. Antropofilia zaczyna być masowo omawiana w wiadomościach, talk show, kinie, muzyce pop, teledyskach. 


Jednym ze sposobów popularyzacji jest chwyt „rozejrzyj się w koło!”. 


Czy nie wiedzieliście, że jeden znany kompozytor jest antropofilem?


Etap 5. „Od społecznej akceptacji do legalizacji”. Temat pojawia się w aktualnych wiadomościach, automatycznie przejmują go media, show biznes i… nabiera politycznego znaczenia. 


Na tym etapie w celu usprawiedliwienia legalizacji wykorzystuje się „humanizację” adeptów ludożerstwa. 


Podobno są to „twórczy ludzie”, ofiary niewłaściwego wychowania i „kim jesteśmy, aby ich osądzać?”.


Etap 6. Ludożerstwo z „popularnego tematu” przechodzi do sfery „legalizacji, czyli umocnienia się w polityce państwowej”. 


Powstaje baza prawna, pojawiają się lobbujące grupy, publikowane są badania socjologiczne, w których popierani są zwolennicy legalizacji kanibalizmu. 


Pojawia się nowy dogmat: „Nie powinno się zakazywać antropofilii”. Zatwierdza się ustawę, problem dociera do szkół i przedszkoli, i nowe pokolenie już nie wie, że można myśleć inaczej.


Na razie przykład przytoczony przez reżysera Nikitę Michałkowa ma jedynie charakter hipotetyczny. 


Jednak wiele współczesnych idei wiele lat temu uważano za niemożliwe do przyjęcia. Ale stały się akceptowalne zarówno przez prawo, jak i w oczach społeczeństwa. Czy nie doszło do tego dokładnie tak, jak opisano powyżej?
Okno Overtonu poprzez kolejne fazy używane jest w każdym systemie ustrojowo - teatralno - religijnym.


Coś jest nie do pomyślenia (krok 1), więc musi powstać Rodnik (krok 2) zapładniający ludzki umysł, społeczeństwo jako rodzic musi przyjąć i zaakceptować (krok 3) nową idee, która staje się rozsądnym wyjściem z sytuacji (krok 4), które z biegiem czasu staje się  powielany, popularnym sposobem życia (krok 5), jeśli występuje coś w społeczeństwie przejęte zostaje przez religię i politykę (krok 6). 


Identyfikujecie poprzez tolerancje i akceptację każdą formę zła jaką zaszczepiła w was scena teatralna, której zachowanie powielacie. 


http://swiatowaliga.blogspot.com/2017/04/epikur-i-dziedzictwo-zaprzysiezonych.html


http://wojciechdydymski-cytaty.blogspot.com/2017/03/theatron-i-tryptyk-czyli-zycie-zwane.html


Zniewolone marionetki, dobrze opłacany najemnicy, zwolennicy polityki okien, starają się przekonać społeczeństwo przez edukacje społeczną do przemieszczenia i rozwijania absurdalnego okna ...


Podzielone społeczeństwo na zmianę w swoich grupach przyjmuje kolejne kroki, aby nie ośmieszyć się w oczach przeciwników politycznych ... 


Technika " drzwi w twarz " tworzy poboczny nurt jeszcze niezaakceptowanych pomysłów ideowych przez porównanie, dzięki czemu, zawsze stworzona zostaje alternatywa działań prowadzących do osiągnięcia adekwatnych rozwiązań za pomocą innego okna interwałowego. 


Coś co z założenia jest bardziej poprawne politycznie musi być nałożone na społeczeństwo, które mimo, iż ma w rzeczywistości inne zdanie, przykryte jest powszechnie akceptowaną ideą fasady, akceptowanej przez strach lub obojętność. 


W każdej dziedzinie, w dowolnym czasie, w społeczeństwo można wpoić przełamanie jakiegokolwiek ograniczenia, wystarczy tylko określić nowe granice i poddać je dyskusji przedstawiając je jako radykalne stanowisko społeczne.  


Na przykład, istnienie kosmitów 50 lat temu było nie do pomyślenia. Okno Overton powoli zaczęło się przesuwać poprzez medialną propagandę, 20-30 lat temu, setki sfabrykowanych filmów i zdjęć zalały świat (etap dopuszczenia). Ciekawość wymieszana ze strachem chciała więcej i więcej ....
Od kilku lat pokazuje się nam życie pozaziemskie w formie słodkiego i śmiesznego bytu, który już nie jest taki jak na początku i coraz częściej nie chce zniszczyć, lecz wprost przeciwnie, chce uratować ziemię i ludzi. 


W ciągu ostatnich dwóch lat lat nawet papież dopuścił możliwość życia pozaziemskiego ... (etap popularności i racjonalnego wytłumaczenia)


W ciągu 10 lat będzie gotowi na kontakt z istotami stworzonymi przez rządowe i prywatne laboratoria, które wysiądą z takich statków jak TR - 3 B.


http://ligaswiata.blogspot.com/2017/01/astra-tr-3b.html


Patologia w ujęciu akceptacji


1. Akceptacja homoseksualizmu urzędnika


- 50 lat temu zupełnie nie wchodzi to w rachubę. Zdecydowanie społeczeństwo jest na nie. (Jednak rusza projekt medialnego przekształcenia mężczyzn i kobiet w istoty biseksualne (pornografia), oraz chemiczny plan kastracji opartej na zastosowaniu BPA.)


- 30 lat temu, widać już, że radykalizm upada, a dyskusja w zamkniętych kręgach ekspertów i autorytetów tworzy nowy dyskurs społeczny, ukazujący straszne losy mniejszości seksualnej .


- 15 lat temu, ujawnione zostały osobowości autorytarne, które ukierunkują homoseksualizm społecznie.


Dyskusja została zaakceptowana i została zamknięta. 


- dziś homoseksualizm nie tylko jest legalny, ale również chroniony przed normalnością, bowiem idea anormalności i dekonstrukcji społecznej, musi stać się silniejsza niż normalny i logiczny tok myślenia.  


Popatrz na prawo ludu do głosu, na prawo wyborcze kobiet, na doprowadzone do absurdu relacji między czarnymi a białymi, na zwiększenie władzy kościoła, i walki o ateizmu, na panseksualizm, na kreacje alternatywnych nurtów edukacyjnych, na ruchy uchodźcami, ma prawo stosowania invitro, marihuany, broni, eutanazji ...


To sztuczne problemy, konflikty powstałe tylko po to, aby osiągnąć ukryty cel - podział społeczny - dyskurs - akceptację narzuconej narracji  ... Teatr, tworzy zawoalowaną intrygę, aby bohaterskie elity uwolniły społeczeństwa od "problemów" ... 
Jak rozwiązuje się problemy za pomocą poniższych etapów:


1.Inacceptabil - nieakceptowalna rzecz jest dopiero tworzona przez plotki przeradzające niszowy problem do kwestii ogólnonarodowej - tak tworzy się panikę poprzez podszepty i propagandę. Jeśli coś jest nieakceptowane - to choćby problem nie istniał - należy zakazać daną kwestie prawnie, o co błaga wystraszone społeczeństwo. 


2. Radical - podejście radykalne, radykałowie omawiają nie istniejący problem i są nadal przeciwko wszystkim jego aspektom. 


3. Dopuszczenie - pojawienie się poglądów pro-pojęciowych, tworzonych przez autorytety społeczne i media opiniotwórcze - naukowe, religijne ... Analitycy piorą ludzkie umysły, a hałas powodowany przez media, rodzi powszechną ciekawość i dopuszcza do dyskursu społecznego, który wytwarza alternatywne pomysły. 


4. Rational - politycy, księża wmawiają wam racjonalne podejście do tematu, choć logika śmieje się wam w twarz. 


Grupy marionetek przy wtórze medialnego hałasu tworzą formularze plusów i minusów w oparciu o argumenty podawane przez wariatów udających polityków, naukowców i autorytety. 


Tak zaszczepia się za pomocą audycji typu : za, a nawet przeciw, dyskurs społeczny, który w ogóle nie ma racji bytu w mądrym społeczeństwie.  


5. Ludzie - media napierają na wasz umysł wszędzie przewija się problem, którego nie ma i nigdy nie było, ale dyskurs trwa wpajając idiotom idee powszechności czegoś, czego nie ma ... 


Wymuszenie wyrażania opinii wpływa na wasz ciągle tworzony światopogląd oparty na zmyślonej tożsamości kulturowej, czy religijnej ... wszystko bazuje na emocjach, które każą wam przyjmować lub odrzucać idee rodzące się na bazie wymyślonego problemu.


Tak naprawdę ponad 90% osób nie wie na czym polega problem, ale każdy chce być na tak lub nie, ponieważ oznacza to zaangażowanie w tzw : problemy społeczne.


Dla mądrych ludzi, jest to bardziej niż śmieszne, bo ludzie, którzy żyją w teatralnym piekle, wybierają sobie diabełka - Fusta, który tworzy ich problemy i obkłada ich wydatkami i podatkami, za pomocą których żyje cały raj władzy ... Bowiem dobro i zło, to tylko nazwy za pomocą, których można was straszyć i głaskać ... 


6. Polityka - utworzony pęd, musi zostać wykorzystany. Firma handlowa - państwo, jest gotowa do ostatecznego kroku: legalizacji teatralnego szaleństwa. 


Kolejne projekty ustaw są wprowadzane do debaty publicznej, a finał spektaklu rodzi kolejne utopie. 


" Wolne społeczeństwo, byłoby nie efektywne w kwestii finansowej i ideologicznej, dlatego idiotów należy ciągle zachęcać do rozmowy na kontrowersyjne tematy, bowiem nie ma nic bardziej śmiesznego niż podzielone i rozbrojone umysłowo społeczeństwo, oddające się w niewolę władzy, która steruje, okrada i dewastuje społeczeństwo, za pomocą strachu, manipulacji i dekonstrukcji. "


Dydymus
Społeczeństwo, nie rozumie czym jest czas, czas jest istotą wprowadzania nowej idei, która rodzi się, rozkwita i przekształca się bowiem śmierci nie ma, zasypiasz i rodzisz się na nowo, aby doświadczyć złego i dobrego, jest to pierwszy etap przekształcenia, której kolejne etapy dążą do transformacji ascedentnej... 


Wie to każdy mistrz masoński, każdy mag, mistyk i filozof ...  


Idea czasu dla filozofów i tajnych bractw nie istnieje, podobnie jak problem etyki, czy moralności, dlatego wykorzystują was, zabiją i grają swoje role, ponieważ zajęte społeczeństwo - widz, nie zna roli równości i wolności. 


Kiedy aktorzy schodzą ze sceny zaczynają żyć dzięki waszej uległości, a wy wiecznie siedząc na widowni, już na zawsze zostaniecie w obozie państwa handlowego nie znając idee rzeczywistości samostanowienia i samoograniczenia. 


Po prostu ciągle czekacie na trochę szczęścia, na kolejny spektakl, areny bywają różne, jednak to nie wy jesteście aktorami, ani marionetkami jesteście tylko widzami, którzy nie mają prawa głosu, bowiem wasza wolność jest iluzją ograniczoną do oklasków lub gwizdów. 


Manipulacja tłumem opiera się na  osiągnięciu oczekiwanego stanu emocjonalnego poprzez amok fanatyzmu lub bierność rozczarowania.


Takie jest wasze życie, ale boicie się jak pies, który całe życie spędził w klatce, bowiem nie znacie przestrzeni wolności ... 


Dajemy wam rozwiązania, których nie rozumiecie, miotacie się zamiast przejść do kontr ofensywy. Bowiem każdy kij ma dwa końce. 


Każda dobrze zorganizowana strategia rozsypuje się poprzez brak społecznej zgodny przy społecznej jedności obranej drogi, dopóki nie dacie się podzielić, wygrywacie.  


Na czym opiera się Strategia władzy :


1. Na fałszywej logice i wykreowanych faktach

2. Na apelach do moralności (co jest dobre, a co jest złe)

3. Na apelach do uczuć

4. Na wydarzeniach, błędach, dezinformacjiJeśli do całości podejdziecie jak do nieakceptowanego zła i kłamstwa, macie szanse zaorać pomysł (tezę i antytezę) i jego inicjatorów (obie strony). 
Manipulacja wspierana jest najemnikami, zwykle przegrywacie poprzez idee narzucanego strach i rozmycia problemu. 


Ktoś, kto czyni źle i nastaje na społeczeństwo, nie ma prawa ukrywać się za najemnikami i prawem, które jest niezgodne z prawem naturalnym, moralnością i wartościami opartymi na równości i wolności. Co należy zrobić, należy zło zaorać ... i zakopać ...


Wszystko przygotowywane jest z olbrzymim wyprzedzeniem 10, czy 100 lat dla religii i polityki to tylko czas tworzący idee wiecznej władzy elit nad plebsem. 


Dajcie mi powód aby czuł dumę z tego, że jestem wolnym człowiekiem, razem możemy stać się rasą, która samostanowi, samoogranicza swoje ego i poprzez odpowiedzialność dąży do równości, wolności i dobra oraz dobrobytu społecznego.


Wojciech Dydymus Dydymski

Liga Świata

Samostanowienie i Samoograniczenie